לשאלות נוספות מוזמנים ליצור עמנו קשר

הילדים שמגיעים לקבוצה הם ברובם הגדול תלמידי מערכת החינוך הרגילה בעלי אינטליגנציה תקינה שחווים קשיים בתחום החברתי. ילדים מהחינוך המיוחד משתלבים בקבוצות לאחר פגישת היכרות ואבחון, שבה מתקבלת החלטה על התאמה לקבוצה.

הקבוצה מיועדת בראש ובראשונה לילדים בעלי קושי חברתי הנובע מלקות למידה וקשב או קושי בוויסות חושי. במידה ולילד שלך אין לקות מאובחנת, אנו ממליצים להתקשר למכון, לדבר עם אחד המנחים ולברר מהי מידת ההתאמה של הטיפול במכון לקושי של הילד.

לקות למידה נוכחת בכל תחומי החיים, ולכן – כשם שילד לקוי למידה יתקשה בלמידה בבית הספר, כך הוא עלול להתקשות בלמידת הקודים החברתיים בחיי היום יום. באינטראקציה החברתית מתבצעת למידה מורכבת וחשובה, וילדים בעלי לקות למידה או הפרעת קשב עלולים להתקשות בהפנמה מספקת של הקודים החברתיים. על כן הם זקוקים להדרכה, לתיווך ולתרגול תוך כדי ההתנסות החברתית, כפי שנעשה בקבוצות במכון.

כאשר הקושי ממנו סובל הילד הינו חברתי – הטיפול הקבוצתי מאפשר טיפול ישיר ובזמן אמת בקשיים של הילד בחברה. הקבוצה "מביאה" את הילד לבטא ולהתמודד עם הדפוס המלווה אותו. כך יכולים המנחים לראות את הקושי, להתערב, ולשנות את הדפוס.

הטיפול אינו תחליף לטיפול התרופתי. מחקרים מראים כי שילוב של הטיפול הקבוצתי והטיפול התרופתי נמצא יעיל יותר בהקניית מיומנויות חברתיות לילדים.

אנו יודעים שילד עם קושי חברתי ינסה להימנע מאינטראקציה עם ילדים נוספים, ולכן חשוב לעזור לו להגיע למרות התנגדותו. במקרים רבים נוצר קשר אישי עם המנחים כבר בפגישת ההיכרות, ובעקבותיו הילד לומד לסמוך על המנחים ומוכן לבוא לקבוצה.

סידרת טיפול קבוצתי כוללת 20 מפגשים, ובמהלכה איננו מצרפים ילדים נוספים לקבוצה. במקביל גם לא ניתן לעזוב את הקבוצה באמצע התהליך. באופן זה מובטח לילדכם טיפול ללא חוויית נטישה וללא תחושת כישלון – וכך מאפשר הטיפול לילד התמודדות טובה ביותר עם הקשיים שלו בקבוצה.

Share:

תפריט נגישות

חייגו אלינו